Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Produkty > Buková spárovka

Buková spárovka

Buková spárovka vzniká zpracováním bukových hranolků a jejich následným lepením do masivní dřevěné desky. Buková spárovka vzniká zpracováním bukových hranolků a jejich následným lepením do masivní dřevěné desky.

Technické parametry

  • Šířka: do 1250 mm
  • Délka: do 6000 mm
  • Standardní tloušťka: 18, 20, 27, 30, 40, 45 mm
  • Šířka lamely: od 36 do 50 mm
  • Provedení: jednotlivé lamely jsou spojeny na délku pomocí klínového spoje

K lepení spárovky je používáno lepidlo s atestem pro nárokovanou skupinu B3 dle DIN 68602 odpovídající D3 evropské normě EN 205 – Rakoll GXL3, jsme schopni lepit i D4 Rakoll GXL4.

Vlhkost desek je v době expedice dodávky max. 8 +/-2 %. Desky jsou baleny na paletách a ze všech stran chráněny proti povětrnostním vlivům polyetylénovou fólií. Průměrná hmotnost desek je 730 kg/m3.

Specifikace kvalit

Kvalita A/B

A: přední plocha

Plocha barevně sladěná, odstínově klidná. Nejsou povoleny: záběhy jádra, očka nad 3 mm průměru, suky, známky zapaření, zamodrání, výrazné skvrny dřeva, vady hoblování. Spárovka je technicky dokonalá, bez otevřených hrotů ozubů a s řádně dotlačenými spoji v ploše desky, bez vad lepení, otevřených spár a podobně.

B: zadní plocha

Plocha barevně nesladěná, odstínově rozdílná ale technicky dokonalá. Nejsou povoleny: záběhy jádra, suky, zamodrání, skvrny po stohování, prokladech a vady hoblování – bez otevřených ozubů a vad lepení. Omezeně povoleny malé barevné vady dřeva a menší opravy tmelem. Tato jakost je vyráběna ze 4stranně čistých hranolků.

 

Kvalita C/C – oboustranný výskyt nepravého jádra

Přední plocha: barevně rozdílná, s podílem černého a hnědého jádra, zdravě zarostlá očka do 3 mm průměru povolena, bez černých záběhů a větších suků. Zadní plocha: s neomezeným podílem černého a hnědého jádra, černých záběhů, zdravě zarostlá očka do 3 mm průměru, bez suků. Technické provedení – bezchybné.

 

Kvalita C/D

Tato kvalita je vyrobena z hranolků zamodralých a zašedlých. Na pohledových plochách je větší podíl černého jádra a součků. Technické provedení je bezchybné. Reklamaci na tuto kvalitu připouštíme pouze při výskytu vad technického rázu. Tuto kvalitu vyrábíme pouze v omezeném množství. I tato kvalita splňuje mechanické hodnoty a z technického pohledu se jedná o plnohodnotný produkt. 

 

  Maloobchodní ceník bukové spárovky     

Kontakt:

Ing. Tomáš Valer

obchodní zástupce

+420 602 567 108
valer@lst.cz

Zpět na produkty